Seachem Flourish Nitrogen 100ml

95,00 ₺
95,00 ₺

Alıcı Öder - En geç yarın kargoda

300 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Son 2 ürün!

Genel Bakış

Azot, bitkilerin ihtiyaç duyduğu üç ana makro besin maddesinden (azot, fosfor, potasyum: NPK) biridir ve genellikle bir gelişen sistemde büyümeyi sınırlayan faktör olabilir. Flourish Nitrogen ™, azot kaynaklarının konsantre (15.000 mg / L) karışımıdır. Hem nitrat formunda hem de bitki tarafından tercih edilen amonyum formunda azot sağlar. Bununla birlikte, serbest amonyak açığa çıkmaz. Çünkü Flourish Nitrogen ™ içindeki amonyum kompleks hale gelir ve bitkiler tarafından kullanılana kadar kullanılamaz. Amonyum üre (karbamid) dönüştürüldükten sonra kullanılabilir hale gelir. Flourish Nitrogen ™ ayrıca nitratı da kolayca kullanabilen bitkiler için nitrat sağlar. Maksimum fayda için Flourish Phosphorus ™ ve Flourish Potassium ™ ile kullanın . Flourish Nitrogen ™, karides gibi omurgasızlar için güvenlidir.

Kullanım

Her bir 160 L (40 US galon) için haftada iki kez veya azot eksikliği belirtilerine yanıt olarak gerektiği gibi 2,5 mL (yarım kapak) kullanın. Daha küçük dozlar için, lütfen her başlık dişinin yaklaşık 1 mL olduğunu unutmayın.

 

Başlangıç ​​dozu, azotu 1 mg / L nitrat ile aynı derecede yükseltir. Bu doz, 1 aylık bir süre boyunca yaklaşık 4 g büyüme (kuru) veya yaklaşık 20 g (hidratlanmış) sağlamak için yeterlidir (diğer tüm gerekli besin maddelerinin sağlandığı varsayılarak). Artan büyüme için orantılı olarak daha fazla kullanın.

Spesifik bir azot artışını hedeflemek için, aşağıdaki formüle göre doz yapın: 0.25vn = m, burada v = galondaki tank hacmi, n = istenen azot artışı (“n” için “nitrat eşdeğeri” değeri kullanılıyorsa, bir faktör kullanın formülde 0.25 yerine 0.05) ve m = mL'de kullanılacak ürün hacmi. Örneğin 20 galon 0.20 mg / L azot artırmak için: 0.25 * 20 * 0.20 = 1 mL.

Flourish Nitrogen ™ içindeki azotun yarısı nitrattan olduğu için, bir nitrat okumasını ikiye katlayarak azot seviyelerinin makul bir tahminini alabilirsiniz.

KARGO UYARISI:

⇒ Siparişleriniz ertesi gün kargoya verilir.

⇒ Sipariş paketi kargo görevlisinin yanında açılmalı ve kontrol edilmelidir. Paketin hasarlı,ürünün kusurlu veya eksik çıkması durumunda kargo görevlisine (Hasarlı Ürün Tespit Tutanağı) hazırlatılmalı, iadesi yapılıp paket teslim alınmamalı ve  05319667828 nolu whatsapp iletişim numarasından tarafımıza bildirilmelidir.

  05319667828

Telif Hakları

''Bu websitesinde sunulan tüm yazılı ve görsel materyal (makaleler, fotoğraflar, çizimler, eser fotoğrafları ve websitesi kodları) Pet Hobim Online sitesi ve hak sahiplerine aittir.  İlgili mülkiyet, telif hakkı, ticari marka, patent veya diğer kanunlar kapsamında korunmaktadır. Pet Hobim sitesi'nin izni alınmadan yukarıda sözü edilen bilgilerin çoğaltılması, dağıtılması, uyarlanması, düzenlenmesi, kamuya açık bir şekilde yayınlanması, kamuya açık bir şekilde iletilmesi, aktarılması, kiralanması, satılması veya yasadışı kullanımı yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.Ürünün tüm hakları saklıdır.''

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)

Taksit Seçenekleri

Kategoriler