Limnobium Laevigatum '' Frogbit '' 3-4cm çapında Adet

3,00 ₺
3,00 ₺
Sepette
20%
2,40 ₺

Alıcı Öder - En geç yarın kargoda

150 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Ürün Tükendi!
 • Hızlı büyüyen yüzen bitki
 • Pürüzsüz, yuvarlak yapraklar
 • Uzun kökler
 • Yetiştirme tankları için tavsiye edilir

Açıklama

Güney-Amerika frogbit, oldukça iddiasız ve hızlı büyüyen, akvaryum için popüler bir yüzen bitkidir. Yuvarlak pürüzsüz yaprakları açık tanklarda çekicidir, uzun kökler akvaryuma çok doğal, ilkel bir his verir. Limnobium laevigatum, sudan fazla besinleri çok verimli bir şekilde uzaklaştırdığı için özellikle balık ve karides yetiştirme tankları için uygundur.

Limnobium laevigatum, Amazon frogbit, çok büyük bir su mercimeğine benzeyen yüzen bir bitkidir. Tüm Orta ve Güney Amerika'daki göllere, göletlere ve yavaş akan nehirlere özgüdür.
Günümüzde akvaryumlarda nadiren yetiştirilen Kuzey Amerika frogbit türü Limnobium spongia ile karşılaştırıldığında, özellikle sıcaklık açısından çok daha uyumludur. Avrupa ve Batı Asya'ya özgü yaygın frogbit bitkisi (Hydrocharis morsus-ranae) dayanıklıdır ve bu nedenle harika bir gölet bitkisidir. Kış tomurcukları (turionlar) şeklinde kış uykusuna yatarlar ve Limnobium laevigatum dışında, muhtemelen uzun vadede tropikal bir tankta yaşamaya uygun değildir.

Amazon kurbağasının büyüme alışkanlığı diğer yüzen bitkilerle karşılaştırılabilir. Yüzen rozet, uçlarında genç bitkilerin yetiştiği düzenli olarak yapraklar oluşturur.

Ortak isimler Amazon frogbit, Smooth frogbit, Güney Amerika spongeplant
Eş anlamlı Salvinia laevigata Humb. & Bonpl. ex Willd., Limnobium laevigatum (Humb. & Bonpl., Willd.) CV Morton, Trianea bogotensis H. Karst.
Yanlış uygulanan isimler Limnobium spongia
Tam botanik adı Limnóbium laevigátum (Humb. & Bonpl., Eski Willd.) Heine
Aile Hydrocharitaceae
Cins Limnobium
Zorluk kolay
Kullanım Su yüzeyi
Büyüme çok hızlı
PH değeri 5 - 8
Sıcaklık toleransı 4 - 35 ° C
Karbonat sertliği 0 - 14 ° dKH
Genel sertlik 0-30 ° dGH
Yayılma Parçalanma
Emersed büyüyebilir mi? Evet

 

KARGO UYARISI:

⇒ Siparişleriniz ertesi günü kargoya verilmektedir.

⇒ Sipariş paketi kargo görevlisinin yanında açılmalı ve kontrol edilmelidir. Paketin hasarlı,ürünün kusurlu veya eksik çıkması durumunda kargo görevlisine (Hasarlı Ürün Tespit Tutanağı) hazırlatılmalı, iadesi yapılıp paket teslim alınmamalı ve  05319667828 nolu whatsapp iletişim numarasından tarafımıza bildirilmelidir.

 

  05319667828

Telif Hakları

''Bu websitesinde sunulan tüm yazılı ve görsel materyal (makaleler, fotoğraflar, çizimler, eser fotoğrafları ve websitesi kodları) Pet Hobim Online sitesi ve hak sahiplerine aittir.  İlgili mülkiyet, telif hakkı, ticari marka, patent veya diğer kanunlar kapsamında korunmaktadır. Pet Hobim sitesi'nin izni alınmadan yukarıda sözü edilen bilgilerin çoğaltılması, dağıtılması, uyarlanması, düzenlenmesi, kamuya açık bir şekilde yayınlanması, kamuya açık bir şekilde iletilmesi, aktarılması, kiralanması, satılması veya yasadışı kullanımı yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.Ürünün tüm hakları saklıdır.''

Yorumlar

 1. İsmail Efe Çeşme
  İsmail Efe Çeşme
  Sağlıklı upuzun köklü
  10.01.2021

Taksit Seçenekleri

Kategoriler