Cholla Wood 14-15cm

10,00 ₺
10,00 ₺

Alıcı Öder - Aynı gün kargo

200 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Ürün Tükendi!

Açıklama:Ürünler 14-15cm uzunluğunda, 1,5cm ile 2cm çap aralığındadır. Ürünler ince kabukludur ve düzgün şekilli olmayışından dolayı fiyatının düşük olmasının sebebi budur.

Cholla ahşap nedir?

Cholla parçası genellikle 15-20cm boyutlarda satılan bir ağaç türüdür. Cholla kaktüsün bir ürünüdür. Kaktüsler öldüğünde ve kuruduğunda, cholla ahşabı kalır.

Cholala ahşabının kullanım alanları ve faydaları

Cholla ahşabı akvaryuma kesinlikle görsel olarak ilginç bir katkı olsa da, çoğu akvaryumcu dekoratif değeri için kullanmaz. Akvaryuma eklenir çünkü karides onu sever!

Akvaryumda kullanılan çoğu ahşap türünün aksine, cholla yumuşaktır ve zamanla bozulur. Bu süreç boyunca her türlü faydalı süreç gerçekleşir. Hint badem yaprakları ve kızılağaç konileri gibi, tanenler suya salınır. Bu, bazılarının çirkin olduğunu düşündüğü ancak aslında birçok karides türünün doğal yaşam alanını taklit etmeye yardımcı olan hafif sarı bir rengi lekeleyebilir. En önemlisi, tanenlerin karidesinizi hastalıklara karşı korumaya yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir.

Cholla parçalandığında, üzerinde bir biyofilm tabakası oluşur. Bu onu karideslerin yemlemesi için mükemmel bir yer yapar; bir parça cholla ahşabı üzerinde herhangi bir zamanda birkaç karides bulunur.

Son olarak, cholla içi boş ve delikli olduğundan karides için harika bir saklanma yeri yapar, bu da onu seramik karides dairelerine doğal görünümlü bir alternatif olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Karides, kabuk değişimi sırasında çok savunmasız olduklarında ve güvenli bir yere geri çekilmek istediklerinde özellikle faydalı olacaktır.

Cholla ahşap nasıl kullanılır

Cholla ahşabının karides tankınızda kullanımı zor değildir. Sadece cholla ahşap parçalarınızı satın alın ve boyuttan memnun değilseniz, onları daha küçük parçalara ayırın. Ahşabın oldukça yumuşak olması ve kesilmesi çok zor olmadığı için bu kolay bir iş olmalıdır.

Diğer ağaç türleri gibi, cholla akvaryuma yerleştirildiğinde hemen batmaz; suya batma işlemi birkaç gün sürebilir. Bu süre zarfında akvaryumunuzun etrafında yüzen bir tahta parçasına bakmak istemiyorsanız, tanka koymadan önce cholla'nızı hafif sıcak suda bekleterek suyu emmesini sağladığınızda tankınıza rahat batacaktır. Bazı kaynaklar ayrıca sterilize etmek ve su basması için cholla ahşabının kaynatılmasını tavsiye eder, ancak bunun ahşabın çok daha hızlı parçalanmasına neden olduğunu unutmayın.!!!

Cholala ahşabını karides tankınıza yerleştirdikten sonra, tamamen gidene kadar orada bırakabilirsiniz (büyük parçalarla birkaç yıl sürebilir). Diğer yaprak çöplerinde olduğu gibi çürüme süreci hayvanlarınız için zararlı değildir.!!!

 

KARGO UYARISI:

⇒ Siparişleriniz ertesi gün kargoya verilir.

⇒ Sipariş paketi kargo görevlisinin yanında açılmalı ve kontrol edilmelidir. Paketin hasarlı,ürünün kusurlu veya eksik çıkması durumunda kargo görevlisine (Hasarlı Ürün Tespit Tutanağı) hazırlatılmalı, iadesi yapılıp paket teslim alınmamalı ve  05319667828 nolu whatsapp iletişim numarasından tarafımıza bildirilmelidir.

 

  05319667828

Telif Hakları

''Bu websitesinde sunulan tüm yazılı ve görsel materyal (makaleler, fotoğraflar, çizimler, eser fotoğrafları ve websitesi kodları) Pet Hobim Online sitesi ve hak sahiplerine aittir.  İlgili mülkiyet, telif hakkı, ticari marka, patent veya diğer kanunlar kapsamında korunmaktadır. Pet Hobim sitesi'nin izni alınmadan yukarıda sözü edilen bilgilerin çoğaltılması, dağıtılması, uyarlanması, düzenlenmesi, kamuya açık bir şekilde yayınlanması, kamuya açık bir şekilde iletilmesi, aktarılması, kiralanması, satılması veya yasadışı kullanımı yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.Ürünün tüm hakları saklıdır.''

Yorumlar

  1. Gökhan Hüseyinca
    Gökhan Hüseyinca
    teşekkürler,aradığım ürünlerden biriydi.gayet güzel
    02.09.2020

Taksit Seçenekleri

Kategoriler