Ada Aqua Soil Amazonia 9lt

1.150,00 ₺
1.150,00 ₺

Ücretsiz Kargo - En geç yarın kargoda

Son 1 ürün!

Ada aqua soil amazonia normal type

Aqua Soil Amazonia, yüksek oranda humin ve besin içeriğine sahiptir.
Aqua Soil Serisi, suyun sertliğini azaltır ve pH değerini, birçok su bitkisinin ihtiyaç duydukları besin maddelerini kolayca emebileceği ve mutlu bir şekilde büyütebileceği bir seviyeye düşürür. Granüller Aqua Soil, form ve yoğunluğunu su altında uzun süre tutmak ve substrat içinde su ve oksijenin iyi bir şekilde dolaşımını sağlayacağı şekilde oluşur. Aqua Soil substratı, Tonina sp. daha kolay, ayrıca Apistogramma ve çeşitli cüce karides gibi yumuşak suyu tercih eden akvaryum hayvanları için de harikadır.

Amazonia besin bakımından zengindir

Amazonianın en büyük özelliği, sualtı bitkilerinin büyümesine olan etkisidir. Bu etkinin sırrı, temel malzemesi olan doğal siyah toprağın, nitrojen ve organik bileşenler bakımından zenginliğidir. Ama her siyah toprağın akvaryumda olacağı anlamına gelmez. Amazonia’da kullanılan taban toprağı nadir bulunur; göreceli olarak yapışkan siyah toprak, bitki türevleri bakımından zengin olup, diğer sıradan volkanik topraklardan büyük ölçüde farklıdır. Nitrojen içeriği, sucul bitkilerin büyümesinde etkisi olan en önemli unsurdur. Amazonia, yüksek derecede nitrojen barındırır ve akvaryuma koyulmasından itibaren yüksek miktarda amonyum (NH4) salınımı gerçekleşir. Amonyum balık ve karidesler için zararlı değildir; ancak, pH derecesinin nötr seviyeden( >7.0) yüksek olduğu ortamlarda amonyum, zararlı olan amonyağa (NH3) veya Nitrite(NO2) dönüşür. Nitratlama işlemi sırasında, nitratlamayı sağlayan bakteriler tarafından çokça zehirli olan nitratlara(NO3) dönüşür. Bu sebeple amonyum değerinin halen yükesk olduğu ilk aşamada olan akvaryumlara balık veya karides konmaması tavsiye edilir. Bir kere bitkiler tabanı kapladığında ve filtrede bulunan, nitratlama sağlayan bakteriler tam olarak işlevlerini yerine getirmeye başlamasıyla, amonyum ve nitrat akvaryumda fark edilmeyecek seviyeye iner. Balık ve karideslerin akvaryuma eklenmesi, bitkilerin ekiminden iki-üç hafta sonra yapılması tavsiye edilir.

Amazonia ve pH

Aslen Amazonia, 5.0 - 6.0 pH seviyesinde bir asiditeye sahiptir ve suyu daha asidik kılar. Su değişimi yapılırken nötr pH seviyesine sahip su kullanılması akvaryumun pH derecesini gitgide nötr seviyeye yükseltir. Diğer yandan, yüksek pH derecesi olan alkali su kullanmak, Amazonia’nın pH dengeleme özelliğini azaltır ve ters sonuçlar doğurabilir. Sucul bitkiler genelde pH seviyesi ve karbonat sertliği (KH) düşük sularda aktif olarak fotosentez yaparlar ve sağlıklı büyürler; bu sebeple Amanozia kullanımı ile oluşan hafif asidik su, bitki gelişimi için en uygunudur. Buna karşı pH seviyesi nötrden yüksek hafif alkali su kullanımında bitkilerin fotosentez gerçekleştirmesi yavaşlar; dolayısıyla, büyüme oranları da yavaşlamaktadır. Hafif alkali su, Amazonia’nın bileşeninde var olan hümik asit salınımı arttıracağından akvaryum suyu sarı veya kahverengine döşebilir. 

 

1.

Bu substrat sadece doğal topraklardan özel bir işlemle üretilmektedir.

2.

Kolloid partikülleri, kimyasal katkı maddelerine gerek olmadan suda yüzen detritusu yakalar.

3.

Suyu kristal berraklığında yapar ve sağlıklı büyüyen su bitkileri için ideal koşullar yaratır.

4.

Su sertliğini azaltır.

5.

Suyun pH'ını, çoğu su bitkisinin tercih ettiği ideal bir seviyeye düşürmeye yardımcı olur. Stokları yüksek pH'a ihtiyaç duyan akvaryumlar için Aqua Soil kullanımını önermiyoruz.

6.

Bu granülün tane ve yoğunluğu bitkilerin kumun aksine çok hızlı bir sağlıklı kök sistemi geliştirmesini sağlar.

7.

Aqua Soil, su altında uzun vadede formunu korur ve bu nedenle granüller arasında her zaman yeterli bir alana sahiptir, bu da ekilen bir tankı uzun süre iyi durumda tutmak için çok önemlidir (kök büyümesi).

8.

Power Sand ile kombinasyon, substrat içinde faydalı bakterilerin gelişimini daha da artıracak ve bitkilerin kök sistemleri için mükemmel koşullar sağlayacaktır.

9.

Su bitkilerinde iyi bir kök gelişimi için istenen pH otomatik olarak oluşturulur (pH 5,0 - 6,0).

İçeriği;
 

NH4 2mg/l,
 

NO2 0.02mg/l,
 

PO4 0.02mg/l

 

AMAZONIA ile Akvaryum Kurulumu

Su Değişimi:

1.Hafta: Her gün %30 su değişimi (7 kere)

2.Hafta: İki günde bir %30 su değişimi (3 kere)

3.Hafta: İki günde bir % 30 su değişimi (3 kere)

4.Hafta: Üç günde bir %30 su değişimi (3 kere)


Filtre:

İlk ay biyolojik filtreleme yapılmaz. Filtre emiş kısmına sünger, geri kalan kısmına sadece aktif karbon konulur.

İkinci ay biyolojik filtre başlatılır; gerekirse aktif karbon konulur.

 

Akvaryumunuz için ne kadar Aqua soil ada amazonia toprağa ihtiyacınız var?

Örneğin:

          Bir 9L torba 9000 santimetreküp (yaklaşık 549.21 inç küp) eşittir. Uzunluğu 60cm ve genişliği 30cm olan bir ADA 60P akvaryumunda, 5cm toprak derinliği istiyorsunuz.Bunun için formül;  

60cm (uzunluk) x 30cm (genişlik) x 5cm (istenen derinlik) = 9000 santimetre küp = Bir 9L torba ihtiyacınız var

Paket: 9 Lt
Garnül boyutu: 2-5 mm
Renk: Siyah - koyu kahve 

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)

Taksit Seçenekleri

Kategoriler